Sağlık Personel

Sağlık Memuru Maaşları Ne Kadar?

Written by admin

Son yıllarda sağlık alanında yapılan yatırımlar sayesinde büyük bir atılım yapan sağlık sektörü, içinde barındırdığı meslek grupları ile de istihdam yükünün büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Söz konusu olan sağlık sektörünün içerisinde yer alan ve görev yapmakta olan sağlık memurları ise, insanları hastalıklardan korumaya yönelik önlemleri kişilere anlatan beden ya da ruh sağlığının yerinde olmaması halinde ise ilgili hekim tarafınca verilmiş olan tedaviyi hastaya uygulamakla görevli olan, hasta bakımı konusunda planlama yapan ve bu planlamayı en iyi şekilde uygulamakla yükümlü olan, hastaların gidişatlarını denetleyen ve gözlemleyen bir sağlık personelidir.

Diğer yandan ise söz konusu olan sağlık memurlarının görevlerinden bahsetmek gerekirse, gelen hastaların tedavisini doktorun belirlediği şekilde hastaya uygulamak temel görevleridir. Diğer yandan ise enjeksiyon ve pansuman yapar ve tansiyon ölçüm işlemlerini gerçekleştirir. Bazı durumlarda fizik tedavi uygulamalarında uzmanlara uygulama esnasında yardım etmektedir.

Bir diğer görevi ise kültür hazırlamak ve kan grubu belirleme işlemini yapmak diğer yandan ise gebelik testlerini uygulamakla görevlidir. Boğulma ve yaralanma gibi vakalarda ilk yardım yapmak sağlık memurunun görevidir. Diğer yandan ise aşı faaliyetlerinin yürütülmesi ve uygulanmasında da sağlık memurları sorumluluk alır.

Peki, söz konusu olan sağlık memurları ne kadar maaş alır? Söz etmekte olduğumuz sağlık memurları aylık olarak 3.320 TL maaş almaktadır. Ancak bu maaş hesaplamasına ek ücretler dâhil değildir bu yüzden sapmalar olabilir.

Sağlık Memuru Maaşları (sapmalar olabilir)
Brüt Maaş Net Maaş
2015 3.160 TL 2.723 TL
2016 3.537 TL 3.071 TL
2017 3.823 TL 3.320 TL

About the author

admin

Leave a Comment