Polis

Polis özel harekat maaşları ne kadar

Written by admin

Polis özel harekat alımı başvuruları beklenenden fazla olunca , başvuru yapılan site çöktür.Birçok aday başvuru sayfasına ve kılavuzuna ulaşamadı.PÖH başvurularının yoğun olmasının nedenlerinden birisi de maaşlarının 3500 TL den başlaması oldu.

Alımda Sınavda Başarılı Olma Şartı Var

Başvurusu kabul edilen adaylar Pomem’de özel harekat polislik eğitimini başarıyla tamamlamaları durumunda Mesleki Eğitim Sertifikası almaya hak kazanacak.Bu eğitimden sonra ise sınavda başarılı olmak gerekiyor.

PÖH alım kılavuzu , Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinde www.pa.edu.tr yayınlandı.

 

PÖH BAŞVURU ÜCRETİ

PÖH olmak için açılan ilana başvuru ücreti 75 TL olarak açıklandı.Sitede başvuru ücretinin yatırılması gereken bankada açıklandı.İlana göre başvuru ücretleri 14 Kasım 2016 saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığının ,Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü , Halkbank Gölbaşı Şubesi/Ankara 19.Dönem Pomem Giriş Sınavı adlı hesaba yatırılacak.

b) Adaylar sınav başvuru ücretini yalnızca Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden yatırılabilecektir.

c) Halkbank ve diğer bankaların internet bankacılığı ile diğer bankalara ait ATM’lerden sınav başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.

d) Şahsen başvuru esnasında istenen belgeler kapsamında “sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu” istenildiğinden ADAYLARIN SINAV ÜCRETİNİ YATIRIRKEN KENDİ ADINA KENDİ T.C. KİMLİK NUMARASI İLE BİRLİKTE,“19.DÖNEM ÖZEL HAREKAT BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE POMEM GİRİŞ SINAVI” için ücret yatırdıklarını belirterek sınav ücretini yatırmalarını ve alınan dekontun şahsen başvuru evrak teslimi sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

e) Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİNİN MAAŞLARI NE KADAR?

PÖH 2016 yılı itibariyle aldıkları işe giriş maaşı 3500 TL. rütbe ve kıdeme göre ise alınan maaşlar 5000 TL’ ye kadar çıkabiliyor.2016 yılı itibariyle Polis Maaşları şu şeklilde;

 

PÖH başvurularına rağbet fazla

About the author

admin

Leave a Comment