Sağlık Personel

Paramedik Maaşları 2016-2017

Written by admin

Paramedik Maaşları 2016-2017 konusunda sizlere paramedik personellerinin almış ve alacak olduğu maaşlar hakkında bilgiler vereceğiz.Öncelikle paramedik çalışanlarını tanıtalım.Paramedik çalışanları 657 ye tabi Sağlık Bakanlığına bağlı kodrolu sağlık personelidir.Paramedikçiler ,sağlık kurumlarında acil servislerde ilk yardım uzmanı olarak görev yapmaktadır.Çalışma saatleri tam gün (24 saat) çalışıp 3 gün tatil olarak belirlenmiştir.

Hastane öncesi acil bakımın bir parçası olan Paramedikler, genellikle kritik durumdaki hasta ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel kişilerdir.Paramedik, Acil tıp hizmetlerinde, yaşam zincirinin anahtarı, olarak tanımlanmaktadır. Kıdem ve hizmet olarak ise doktorun altında çalışmaktadır.

Son yıllarda Paramedik olarak atanmak kolay olmaktadır. Kpss puanları düşük olanlar atanabilmektedir.Devlet personel başkanlığının belirlediği alım şartlarında Kpss puanı 65 ve üzeri not almış olanların başvurması istenmektedir. Paramedik Maaşları 2015 yılı verilen maaşları aşağıdaki resimde sizlere sunduk.

Sıra geldi paramadik maaşları konusuna.Paramedik maaşları hakkında forumlarda birçok bilgi kirliliği ile açıklanmaya çalışılmaktadır.Paramedikçilerin aldığı maaşları maasbilgileri.com olarak tam anlamıyla sizlere iletiyoruz. Ocak ayı itibariyle , lise mezunu 12/2 kadro derecesi 1.502 TL çıplak ücret + 672 TL döner sermaye ile birlikte 2174 TL net maaş alabilmektedir.Önlisans mezunu personel ise 10/2 kadro derecesi ile, 1637 TL çıplak ücret + 672 TL döner sermayeden olmak üzere 2309 TL net maaş alacaktır. Belirtilen maaşlara nöbet maaşları dahil değildir.Ek nöbetler için ekstra 280TL ücret ödenmektedir.

paramedik-maaslari-2015

About the author

admin

Leave a Comment