Özel Sektör

İş bankası memur maaşları 2017

Written by admin

Türkiyenin en büyük bankalarından birisi olan İş Bankası oldukça yüksek bir müşteri sayısına sahiptir.Bu büyüklük nedeniyle de bünyesinde istihdam ettiği personel sayısı çok yüksektir.İş Bankası personel maaşları da insanlar tarafından özellikle İş Bankası’nda çalışmak isteyen kişiler tarafından çok merak ediliyor. İş Bankası personel maaşları konusunda diğer bankalara nazaran daha az maaş vermektedir. Fakat bankanın sunduğu haklar özellikle emeklilikte sağladığı çift maş hakkı birçok kişinin İş Bankası’nda çalışmayı istemesine sebep oluyor. İş Bankası personellerine sağlık alanında da çok fazla imkan tanıyor. İş Bankası’nda çalışma şartları ise diğer bankalar gibi yorucu olmaktadır. İş Bankası personelleri sabah 08.00’de mesaiye başlar ve akşam 17.00’da mesaiyi sonlandırır.

İş bankası memur maaşları 2017

Bankalarda çalışmak genel anlamda zordur. Bu zorluğu çoğu banka personellerine yüksek maaş vererek örtüyor. İş Bankası personel maaşları 2017 yılında yapılacak zam ile beraber artış gösterecek. İş Bankası personel maaşları ne kadar? Sorusunun cevabı ise, İş Bankası’nda çalışan bir personel en düşük asgari ücret tutarında yani 1.300 TL maaş alır. 3 ayda bir çalışanlara çift maaş verilir. Aynı zamanda hedef tutturan şubelerin çalışanlarına primde verilir. İş Bankası personel maaşları genellikle işe girildikten 2 yıl sonra artış gösterir. Banka bu iki yıllık süreci elemanı denemek için kullanır ve sonunda bir sınava sokar. Eğer personel bu sınavda başarılı olduysa maaşında artış olur ve terfi edilir.

Yıllara göre baktığımız zaman 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 ve 2017 itibariyle memur maaşlarıyla ekseriyette zam oranları belirlenmektedir. Ayrıca çalışanın performansına göre de ekstra zamlar verilmektedir. İşte merak edilen sorular :

İş bankası gişe görevlisi maaşları : Gişe görevlisi bankanın tüm para işleriyle ilgilenen personelidir. Fatura ödeme, kredi tahsilatı veya nakit para çekimi gibi işlemleri gerçekleştirir. Yaklaşık maaşları 2500 – 300 TL aralığındadır.

İş bankası müşteri hizmetleri maaşları : Banka müşterilerinin şikayet ve önerilerini dinleyerek ilgili birimlere sorunları aktaran kişidir. Banka müşteri memnuniyeti aşamasında ilk giriş yeridir. Ortalama aylık maaşları 2200 TL 2600 TL arasındadır. (Performans gibi kriterlere göre maaş düşmekte veya artmaktadır. Takım lideri, şef gibi pozisyonları vardır.)

İş bankası asistan maaşları : Asistan hizmetleri gibi bir çok işlem yapar. Gişe görevlisi ile ortalama aynı maaşı alır. (Ek ödemeler hesaba takılmamıştır.)

İş bankası avukat maaşları : Bankanın tüm hukuk işleri ile ilgilen personeldir. Yasal süreçleri takip ederek, kuruma bilgi verir. Ayrıca hukuksuz durumlar rapor tutanakları hazırlar. Sözleşmeli avukat statüsünde ve kadrolu avukat statüsünde çalışırlar. Ortalama maaşları 3 bin TL ile 5 bin TL aralığındadır. Göreve yeni başlayan avukatlar düşük maaş alırken, tecrübeli avukatlar yüksek maaş almaktadır.

İş bankası insan kaynakları maaşları : Bankanın tüm personel işleri, maaşları, özlük durumları, tayin ve terfi gibi durumlarını inceleyip onay veren birimdir. Bu birimde görev yapan stajer, uzman, uzman yardımcısı, memur (operasyon) personeller bulunmaktadır.

Ayrıca çalışanları arasında direkt satış temsilcisi, engelli personel, müfettiş yardımcılığı, müfettiş gibi kadroları bulunmaktadır.

About the author

admin

Leave a Comment