Öğretmenler

İngilizce Öğretmeni Maaşları

Written by admin

Bilindiği gibi ülkemizde yabancı dil ilk okul dördüncü sınıftan başlamak suretiyle ders müfredatlarımızda yer alıp, lisede ve üniversitelerde de görülen bir ders olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında bazı okullarda hazırlık sınıfı adı altında 1 yıl olmak koşulu ile ingilizce ağırlıklı eğitim verilmektedir.Bu süre zarfında alınan ingilizce eğitimi ileriki yıllarda öğrencilere yabancı dil alanında kendilerini geliştirme olanağı sunmaktadır.

Ülkemizde yabancı dil eğitimin  başında genel olarak ingilizce dili gelmektedir.Bunun nedeni küresel anlamda kullanılan yaygın bir dil olması.Dünyada her ülkede geçerli ve anlaşılır bir dil olması insanların birbirleriyle kolay iletişim sağlamaları açısından önemlidir.

Peki bu kadar yaygın kullanılan bir dilin öğreticisi olan eğitmenler kendilerini nasıl yetiştiriyor? Neredeyse bütün derslerin ingilizce olarak lisede ve üniversitede eğitimini alan öğretmenler yurt dışı görevlerinde bulunarak kendilerini mesleki anlamda daha da geliştirmektedir.Eğitim anlamında bu kadar gelişimden sonra görev yaptıkları okullarda bilgi birikimlerini yeni nesillere başarılı bir şekilde aktarmaktadır.İngilizce öğretmenlerinin göreve atandıktan sonra alacağı maaşlar ise şu şekildedir. Yeni atanacak bekar bir ingilizce öğretmeni maaşı  ek dersler hariç 2.628 TL‘dir.

Konu altından değişen maaş ve ücretleri diğer ziyaretçilerimiz ile güncel olarak paylaşabilirsiniz.

aranan kelimeler:

About the author

admin

Leave a Comment