Mühendisler

Devlette Mühendis Maaşları 2016-2017

Written by admin

Kamuda mühendis maaşları ne kadar sorusunu hep merak ediyorsunuzdur.Bu konudaki merakınızı gidermek için konuyu detayları ile size aktaracağız.

Öncelikle öğrenmek istediğiniz maaşlar için çalışılan kurumda memur olarak mı yoksa işçi olarak mı çalışıldığının bilinmesinde yarar vardır.Çünkü bir mühendis devlet kurumunda işçi olarak çalışıyorsa , maaşına yansıyan yan ödemelerde vardır.Bunlardan bazıları vardiya,ikramiye vya saha tazminat gibi.Eğer çalışılan kurumda memur yani 657 sayılı yasaya tabii ise mühendis derece ve kıdeme göre maaş alacaktır. Bu aşamada siz değerli ziyaretçilerimize detaylı bilgiler sunacağız.Kamuda yeni işe başlayan bir mühendis 3000TL maaş almaktadır.(657’ye tabii)8/1 derecesine sahip hizmet yılı sıfırdır. 25 yıl sonunda 4/1 derecesine yükselmiş olan mühendis maaşı 4000TL civarındadır.Ortalama olarak yıl kıdem farkı 5-15 TL arasındadır.Peki kamuda işçi statüsünde çalışan mühendisin aldığı maaş ne kadar? Kurumların vermiş olduğu maaşları sizler için derledik.Bu ücretler Devlette Mühendis Maaşları 2016-2017 yıllarına ait yaklaşık verilerdir.

DSİ – Mühendis maaşları 3000 TL civarı (senede 4 tam ikramiye verilir. Brüt maaş)

Karayolları Genel Müdürlüğü – Mühendis maaşları 3100 TL civarında (senede 4 tam ikramiye verilir. Brüt maaş + sahada görev yaparsa prim  + görev ilinin dışına çıkarsa harcırah)

BOTAŞ – Mühendis maaşları – 3050 TL civarında (senede 4 tam ikramiye verilir. Brüt maaş + senelik giyim çeki + bölgesine göre görev tazminatı alır + görev ilinin dışına çıkarsa harcırah)

ETİ Maden – Mühendis maaşları – 3080 TL civarında (senede 2 tam ikramiye verilir. Brüt maaş + görev ilinin dışına çıkarsa harcırah)

DMO – Mühendis maaşları – 3010 TL civarında (senede 4 tam ikramiye verilir. Brüt maaş + görev ilinin dışına çıkarsa harcırah)

Yukarıdaki maaşların içerisine aile yardımı da eklemiştir. (Bekar asgari geçim indirim olarak) Ayrıca vergi dilimlerine göre maaşlar farklılık göstermektedir. Devlette mühendis maaşları ne kadar sorusuna yanıtlar vermeye çalıştık.

About the author

admin

Leave a Comment