Belediye Personel

Belediye Personel Maaşları

Written by admin

Mahalli İdareler kamu tüzel kişiliğine sahip olan Belediyelerde görev alan personeller 657 sayılı devlet memurları özlük haklarına sahiptir. Belediyelerde görev alan personellerin norm kadroları mahalli idareler norm kadro ile belirlenir.

Belediye’de memur ataması nasıl olur?

Kamu personeli olmak isteyen adayların belediyede atanması için alımları merkezi olarak yapılmadığı için belediyelerin resmi internet siteleri üzerinden takip edilmeleri gerekmektedir. Belediyede en çok rağbet gören kadrolar, itfaiye ve zabıta alımlarıdır. En çok yapılan atamalar iki kadroya yapılır ve Belediyede görev alan personeller işçi, sözleşmeli personel ve kadrolu personel gibi kolları bulunur.

Belediye personeli ne kadar maaş alır.

Belediyede görev alan personellerin maaşları bulundukları kadrolara göre farklılık gösterir. Yararlandıkları haklar 657 sayılı kanun ile aynı olduğundan 6 ayda bir yapılan zamlardan yararlanırlar. 2017 yılında memur olarak görev yapan memur 3798 civarında maaşı olmaktadır. İşçi olarak çalışanın maaşı ise 3,038 tl carında, sözleşmelinin maaşı ise 3391 TL civarında olmaktadır.

aranan kelimeler:

About the author

admin

Leave a Comment