Popüler Meslek Maaşları

Bebek Bakıcısı Maaşları

Written by admin

Günümüz populer mesleklerinden birisi de bebek bakıcılığı. Hem işsiz kişiler hemde part time çalışmak zorunda kalan öğrencilerin tercih ettiği bir meslek haline geldi. Bebek bakıcılığı, çalışan ebeveynlerin para karşılığında çocuklarını emanet ettikleri ve karşılığında ücret ödedikleri bir meslek koludur.Siz değerli ziyaretçilerimize bebek bakıcısı maaşları hakkında bilgi vereceğiz.Bebek bakıcısı çalışma saatleri günün belli bir bölümünde olduğundan saatlik işlemektedir.Anlaşma yapacağınız aile ile günde 3 saatten 8 saate kadar çalışmak için anlaşma yapabilir ve ücretinizi bu saate göre isteyebilirsiniz.Kısa bir örnekle ifade etmek gerekirse, günde 5 saat ve hafta içinde çalışma anlaşması yaptıysanız buda haftada 25 saat ayda 100 saat eder.

Bakıcılık ücretleri , çocuğun büyük veya küçük olmasına göre de değişmektedir. Bakıcılık saati 5 TL den başlar ve 30 TL ye kadar çıkabilir.Belirlediğiniz saat ücreti 10 TL olduğunu varsayalım, ayda 100 saat x 10 TL= 1000 TL maaş almanız gerektiğini söyleyebiliriz. Günde 5 saatinizi ayırmak suretiyle üstelik hafta içi çalışarak ayda 1000 TL kazanabilirsiniz. Ayrıca çalışma saatinizi yükseltmeniz durumunda dahada yüksek ücretler kazanmamanız için bir sebep yoktur. Fakat genel olarak sürekli bakıcı isteyen ebeveynler saatlik ücretli çalışmak yerine aylık maaş üzerinden çalışmayı tercih edebilirler.Sizerde şartlarınızı belirledikten sonra güzel bir anlaşma yapılabilir.

Son olarak yeni çıkarılan bir yasaya göre bir aydan fazla hizmet veren ,çalışan kişilerin SGK primlerinin ödenme mecburiyetinin olduğu açıklandı. Bu sayede bir gelire sahip olmakla birlikte sağlık güvencesinede kavuşmuş olursunuz. Tek yapmanız gereken şartlarınızı belirleyip işverenle anlaşmak.

Şimdilerde internetten yararlanarak daha rahat iş bulabiliyorsunuz. Örneğin Sahibinden adlı internet sitesinde verilen bebek bakıcısı ilanlarına gözatabilirsiniz.

 

bebek bakıcısı maaşları 2015

aranan kelimeler:

About the author

admin

Leave a Comment