Polis

2016-2017 Polis Maaşları Ne Kadar?

Written by admin

Polis maaşları ile ilgili olarak net bilgiler konumuzda yer alacaktır. Polislik mesleği kutsal bir görevdir. Herkesin seve seve yapması gereken ve bu görevi icra ederken şeref duyacağı bir meslektir. Bu mesleğin insanlara getirdiği maddi destek bir yana manevi bir yanı da vardır. Ülkenin güvenlik teşkilatı asker ve polisler üzerine kurulmuştur. Maaşların diğer memur göre daha yüksek olması bu göreve olan bağlılığı arttırma da yarar sağlayacaktır. Son yıllarda gelişen maaşlar da iyileştirme çalışmaları sonuca yavaş yavaş eriyor. Polis maaşları son durum hakkında bilgi verirsek, ortalama 2850 TL civarında başlangıç maaşını örnek gösterebiliriz. Fakat burada unutmaması gereken durum bu maaşların asgari geçim indirimi ile değişebileceği durumudur. Yani polis maaşı başlangıç 2850 TL ile 2980 TL arasında farklılık göstermektedir. (Evli-bekar, çocuklu-çocuksuz, eş çalışıyor-eş çalışmıyor)

Ohal Polis Maaşları 2016

Polis Maaşları Bulundukları bölgeye göre ve duruma göre değişiklik gösterebilmektedir, Ohal’de aldıkları ekstra bir tazminat bulunmaktadır 1200 TL civarı. Rakam hakkında yanlış bilgi edinmişsek bize bilgi verirseniz güncelleme yapılır.

İnsanların merak ettiği polis maaşları artacak mı ? veya polis maaş artışı gibi konulara hükümet noktayı koydu. Ek göstergeler 3000’e çıkarılması ve yıllık yapılan memur zamları eklendi. Bu durumu dikkate alarak son yapılan iyileştirme ile ek göstergelerin aylık net maaş 50 TL katkı sağlandığını söyleyebiliriz. Sonuç itibariyle bu maaşları alan polislerimiz maaşlarını Vakıfbank üzerinden çekiyor. Polis maaşları hangi bankaya yatıyor sorusuna bir yanıt olarak belirtebiliriz. Polis maaşları hakkında merak ettiğiniz soru ya da görüşleri bizlere yorumlar bölümünden ulaştırabilirsiniz. Sizlerin katkıları ile insanların daha çok faydalanacağını hedefliyoruz.

About the author

admin

Leave a Comment