Genel Meslek Maaşları

2016-2017 İnşaat İşçi Maaşları

Written by admin

2016-2017 Yılı İnşaat İşçi Maaşları konusunda , inşaat sektöründe çalışan işçilerin maaşlarını inceleyeceğiz.

İnşaat sektörü günümüzde en fazla büyüme gösteren sektörler arasında ilk sırada yer alıyor. Gelişen teknoloji ile bütünleşen sektör klasik inşaat yapımlarından akıllı inşaatlara kadar ilerlemiş durumdadır. Birçok eğitimsiz insan bu alanda çalışmakta ve ekmeğini kazanmaktadır.

2016-2017 İnşaat İşçi Maaşları

Eğitimli insanlar da inşaat sektörünün plan proje ve resimi aşamalarında görev almaktadır. İnşaat her anlamda gündelik olarak ve maaş usulü çalışan sayısı firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Büyük çaplı firmalar çalışanlarına birçok alanda güvence sağlamaktadırlar. Sosyal güvencelerinin yanında hafif işlerden en riskli işlere doğru ücretlendirmeler kademe olarak farklı olarak ödemektedirler. Ortalama olarak 2500 Türk lirasından başlamak üzere 5000 Türk lirasına kadar inşaat işçisi maaşları değişmektedir.


Çalışma saatleri de sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasındadır. Birçok firma işçilerine öğle yemeklerini ve çay molalarını da vermektedir. İnşaat sektöründe kalifiyeli eleman bulmak biraz zor olsa da inşaat firmaları personellerini elde tutmak için gerekli tüm haklarını vermektedirler. Çünkü çok çalışma imkânı olduğu için inşaat işçileri daha iyi şartlarda farklı bir firmada iş bulduklarında hemen ayrılmaktadırlar.

About the author

admin

Leave a Comment