Öğretmenler

2016-2017 Ücretli Öğretmen Maaşları

2016-2017 Ücretli Öğretmen Maaşları hakkında ki bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu konuda ücretli öğretmen maaşları hakkında net ele geçen açıklanmıştır. Buna göre; Temmuz 2016 ile Ocak 2017 zamları eklenerek net rakama ulaşılmıştır. Son yıllar MEB tarafından devreye giren ücretli öğretmen sistemi ile ilgili olarak sorulması gereken yüzlerce soru var. Burada sizlerden en çok sorulan soruları yanıtlayacağız.

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar ?

Temmuz 2016 yılı itibariyle haftalık olarak 30 saat ders veren ücretli öğretmen maaşı (4 hafta üzerinden) 1250 TL civarında bir rakama ulaşmaktadır. Ayrıca bu rakam üzerine kişi evli ve çocuğu var ise ekstra 100 TL ekleniyor. Burada verilen rakam bekar personele göre hesaplanmıştır. Sigorta primi aylık 20 gün üzerinden yatırılmaktadır. Yani ücretli öğretmen hafta içi çalışmış, hafta sonlar da izinli olarak gösterilmektedir.

 

Peki, ücretli öğretmen maaşları nasıl hesaplanır ? Bu konu hakkında detayları dikkat okumanızda yarar var. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından işe alınan öğretmenler, maaşları haftalık çalışma saati üzerinden hesaplama yapılır. Yukarı örneğimizde izah ettiğimiz gibi, 4 haftada 1250 TL alan bir personel haftalık 30 saat üzerinden haftalık maaşı, 312,5 TL’dir. Bu rakamı da çalışma saati üzerinden hesaplarsak ; ücretli öğretmenin çalışma saati 10,4 TL olarak bulunmuş olur. (Temmuz 2016 verilerine göre hesaplanmıştır.)

Bulmuş olduğumuz saatlik ders ücreti, ek ders ücretli öğretmen maaşları üzerine de eklenmektedir. Yani haftalık 35 saat ders verene öğretmen, ekstra 5 x 10,4 : 52 TL fark almaktadır. İnsanların sormuş oldukları sorular arasında ücretli öğretmen maaşlarına zam geldi mi ? gibi sualler de yer almaktadır. Ücretli öğretmenler memur maaşlarından yararlanmaktadır.

Konumuzda bir çok soruya yanıt vermeye çalıştık. İşte en merak edilen sorular ve cevapları haberimizde. Ücretli öğretmen maaşları neden geç yatıyor, ücretli öğretmen maaşları ayın kaçında, ücretli öğretmen maaşları hangi bankaya yatıyor, ücretli öğretmenlerin işsizlik maaşı, okul öncesi ücretli öğretmen maaşları ve ücretli öğretmen maaş zamları gibi yer alıyor. Soru ve istekleri için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Leave a Comment