Emekli Maaşları

2016-2017 Emekli Maaşı Ne Kadar Alırım?

Emekli maaşım ne kadar? İnsanların en büyük hayalleri arasında emeklilik yer almaktadır. Peki, bir ömür boyu çalışarak sonunda mutluluğa ermek için emeklilik nasıl olmalı. Çalışanların emekli olabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumuna primlerinin yatırılması gerekiyor.  Geçtiğimiz aylarda çıkan torba yasa ile yüz binlerce kişiye emeklilik yolu açıldı. Emeklilik hayali bir kurmakta güçlük birçok insan bir anda bu yasadan yararlanarak emeklilik isteğine kavuştu.

Emekli olsam ne kadar maaş alırım?

Bir çok vatandaşın hayallerin arasında vardır. Ssk’dan ne kadar emekli maaşı alırım ? veya bağkur emekli maaşı ne kadar alırım ? gibi sorular ilk akla gelmektedir. Bu soruların yanıtlarını ödemiş olduğunu sigorta primine göre hesaplayarak söyleyebiliriz. İşte merak ettiğiniz sorular ve cevapları ;

 

Emekli olursam ne kadar ikramiye alırım ? bir çok insan merak etmektedir. Genellikle ikramiye hesabı şu şekilde yapılır. Çalıştığı yıl ve prim ödemesi baz alınarak genel hesap yapılmaktadır. Asgari ücretten yeni emekli olan kişi en düşük seviyeden ikramiye hakkı kazanmaktadır. Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım hesaplaması anlatılmıştır.

Peki bugün emekli olsam kaç lira maaş alırım ? şimdi emekli olsam kaç lira alırım ? bugün emekli olsam kaç lira maaş bağlanır ? bütün bu soruların ortak yanıtları şu şekildedir. En düşük seviyeden emekli olursanız (asgari ücret seviyesinden ödenen primlerden) 985 TL’dir.

Emekli olursam kaç lira? sorusunun net yanıtını bilmek için primlerin ödenme seviyesini bilmek gerekir.

Leave a Comment